Дебито на Трајковски под водство на Гатузо ќе мора да почека

by Стефан
0 минути читање

Репрезентатив ецот на Македонија, Александар Трајковски се здобил со повреда, па така ќе мора да почека на дебито кај Џенаро Гатузо.

Трајковски го повреди листот на ногата, па медицинскиот тим одлучил дека е потребно мала пауза за ситуацијата да не се влоши.

Повеќе информации околу повредата се очекуваат по деталните медицински прегледи.

Зад себе Трајковски има солидна сезона во која постигна седум гола и подели три асистенции.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани