Брера му даде долг договор на талентираниот Стојанов

by 24 фудбал
1 минути читање

Брера Струмица го продолжи договорот со младиот и талентиран фудбалер Кире Стојанов.

Малку нетипично за мак-фудбалот, овој 18-годишник доби договор на четири сезони од струмичани. Стојанов важи за еден од најголемите таленти на Брера, а кога имаше само 16 години парафира прв професионален договор.

Иако во претходниот период Кире Стојанов имаше проблеми со повреда, сепак неговиот кам-бек се очекува во паузата меѓу двете сезони.

Струмичкиот клуб најави дека во следниот период договори ќе потпишат уште неколку млади фудбалери.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани