Жута првиот гол во својата кариера го постигна со една вистинска мајсторија од слободен удар (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Бранителот на трофејот
во хрватскиот фудбалски шампионат, Ријека пред своја публика славеше убедлива
победа од 4-0 над Истра а еден од погодоците за домаќините беше дело на нашиот
дефанзивец Леонард Жута.

25 годишниот македонски
интернационалец го постигна својот прв гол во кариерата, а тоа го направи на
преубав начин, упатувајќи ја топката доста прецизно во мрежата од голот на противникот…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани