Жезус го посрамоти Бернардо (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Англискиот првак
Манчестер Сити вечерва гостува кај Шахтер во Доњецк во рамките на третото коло
од групите во Лигата на шампионите, тимот на Гвардиола досега забележа еден
пораз, од Лион дома, како и една победа, против Хофенхајм на гостински терен.

Добра атмосфера
владее во редовите на Премиерлигашот, а тоа се потврдува и на тренинзите, од
клубот објавија видео на кое Жезус за момент го посрамоти Бернардо, откако на
два пати му ја протна топката низ нозете на својот соиграч за време на шева.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани