Вака се типува: Обложувач за влог од пет фунти доби огромна добивка поради Ериксен (ФОТО)

by
1 минути читање

Среќен обложувач на „СкајБет“
заработи цели 1,000 фунти со влог од само пет фунти минатата ноќ.

Тој решил да не се мачи
на многу типови и очекувања за изненадувачки резултати, па така, се што играл е
хет-трик на Кристиан Ериксен во дуелот со Република Ирска, а тоа и се случи.

Што се однесува пак до
Данска, таа славеше со високи и убедливи 1-5 на гостувањето кај Република
Ирска, во реванш пресметката против оваа селекција во бараж фазата од
квалификациите за Мундијалот во Русија идната година, откако на првиот меч пред
своја публика одигра реми без голови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани