Што се случува кога ќе испровоцираш фанови на Милвол? (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Денеска во рамките од ФА Купот, играа Тотенхем и Милвол. Спарси победија убедливо со 6-0 и се пласираа во полуфиналето.

Навивачите на Милвол важат за најопасни во Лондон кога се тепачките во прашање. Еве како помина еден фан на Тотенхем кој ги провоцираше:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани