Старт кој никој не го посакуваше, рано водство на Португалија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Младата
македонска фудбалска репрезентација уште во раната фаза од мечот против
Португалија во третото коло од групата „Б“ на Европскиот турнир во Полска за фудбалери до 21
година, ја извади топката од мрежата на својот гол.

Португалците
преку Едгар Ле уште во втората минута дојдоа до водство од 1-0.


Edgar Ié Goal HD – Macedonia U21 0-1 Portugal…by riqezi

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани