Шансата со која Несторовски можеше да го замолкне Земан, напаѓачот се фати за глава по интервенцијата на Фиорило (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Популарниот „Нестогол“ игра во одлична голгетерска форма во последно време, па тренерот на Пескара, Зденек Земан реши да упати ситна провокација пред натперварот и истакна дека не се плаши од Македонецот.

Илија Несторовски одговори со прекрасен гол, а можеше и да го замолкне Земан во финишот од средбата. Длабоко во судиското надополнување, напаѓачот имаше шанса за 2-3, се обиде да пласира во долниот агол но Фиорило со фантастична интервенција го спречи првиот играч на Палермо.

Па Илија Несторовски се фати за глава и кленка на колена свесен дека ја имаше победата во своите нозе. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани