Сампаоли: Не заслуживме елиминација

by
0 минути читање

Севиља создаде повеќе можности за гол во двата меча со Лестер, беше подобар противник, но англискиот тим е оној кој се радува на пласманот во четвртфиналето.

„Првиот гол не сруши. Голманот на Лестер бранеше многу добро и на двата натпревари, фати два пенали. Мислам дека не заслуживме да загубиме. Детали го одлучуваа победникот“ – вели Сампаоли.

„И со десет фудбалери игравме пред нивниот гол, но не успеавме да постигнеме погодок“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани