Роналдо сака нов напаѓач во Реал, веќе препорачал и играч

by
1 минути читање

ЦР7 е прва ѕвезда
на Реал Мадрид, неговиот збор секогаш се слуша, и според последните информации
на медиумите од Шпанија и Португалија, Кристијано Роналдо побарал ангажман на
нов напаѓач.

Тој веќе го
известил Флорентино Перез а на ум има и соодветно име.

Кристијано
Роналдо го препорачал неговито сонародник од Порто, 21 годишниот Андре Силва.

Младиот голгетер
нема да биде ефтин, во неговиот договор има откупна клаузула вредна 60 милиони
евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани