„Романтичарите“ ги разгледаа убавините на Сан Марино, утре атакуваат на триумф против аутсајдерот (ФОТО)

by
1 минути читање

Според
информациите кои се објавени на официјалниот клупски сајт на Работнички, се
вели дека експедицијата во текот на синоќешните часеви пристигнала во Сан
Марино, додека пак денеска имала можност да ги разгледа убавините на оваа мала
земја.

Работнички го
очекува лесна задача во првото квалификациско коло во Лига Европа откако за
противник го доби Тре Пене, првиот дуел се игра утре во  Серавале (20,30 ч.), додека реванш средбата е
предвидена да се одигра идниот четврток на „Тренинг Центарот Петар Милошевски“
во Скопје.

 

Извор/Фото: fkrabotnicki.com

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани