Првото „Ел Класико“ во новата сезона ќе се игра во Мајами

by
0 минути читање

Медиумите долго
време најавуваа историско „Ел Класико“ во САД, и вечерва стигна официјална
потврда.

Реал Мадрид и
Барселона ќе се сретнат летоска во Мајами во рамките на Интернационалнито куп
на шампиони.

Натпреварот е
закажан за на 29. јули, а ќе се игра на Хард Рок Стадионот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани