Пике: Вечер ќе се води љубов во Барселона, болниците нека се подготват за девет месеци

by
0 минути читање

Вчера во Барселона се случуваше вистински фудбалски земјотрес. Каталонците го направија невозможното, градот доживеа екстаза, се славело до раните утрински часови.

Истражувањата од минатото покажале дека големите спортски прослави носат и бејби бум. Тоа го предвидува и Пике и им порачува на болниците да се спремат за девет месеци.

„Во наредните девет месеци болниците во Барселона нека планираат да вработат дополнителен персонал бидејќи вечерва ќе се води многу љубов во овој град“ – изјави Пике по мечот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани