Пеп продолжува со чистката, во еден ден се раздели со тројца играчи

by
0 минути читање

Медиумите подолго време пишуваа дека Пеп Гвардиола ќе направи голема чистка на Етихад по крајот на сезоната, и ваквите најави полека почнуваат да се остваруваат.

Прв си замина Пабло Забалета, а денеска пристигна потврда за уште три имиња.

Етихад го напуштаат и Хесус Навас, Гаел Клиши и Вили Кабаљеро.

Сите играчи имаат договори кои истекуваат на 30. јуни и Пеп Гвардиола не сака да го продолжи нивниот престој во Манчестер Сити.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани