Новото засилување за Ливерпул пристигнува од Рома?

by
1 минути читање

Англискиот
премиерлигаш Ливерпул веќе го договори членот на младата репрезентација на „Гордиот
Албион“, Дониминк Соланке кој одби продолжување на соработката со Челси и ги
засили редовите на тимот на Јирген Клоп.

Според најновите
информации од Островот, Ливерпул тргнува во поход кон десното офанзивно крило
на италијанскиот вицешампион Рома, интернационалецот од Египет, 24 годишниот
Мохамед Салах.

Салах подолг
период се поврзува со трансфер во Ливерпул, но досега негираше дека
постои опција за такво нешто.

Информацијата за
наводниот трансфер на Салах во тимот од „Енфилд Роуд“ ја пренесува новинар кој
е премногу близок до фудбалерот кој има договор со Рома до 2019. година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани