Наполи го победи Интер во Милано и направи голем чекор кон финалето од италијанскиот куп (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Наполи во Милано отпатува по пораз од Лече на свој терен, но и покрај тоа успеа да го победи Интер кој е лидер во Серија А.

Наполитанците ги имаа подобрите шанси на натпреварот и на крајот сосема заслужено се радуваат на предноста.

Клучниот момент се случи во 57. минута кога Фабиан Руиз постигна убав гол за победа од 1-0.

Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути и беше одличен на теренот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани