Најубавиот роденден: Славениците Кавани и Ди Марија со торти во соблекувалната (ВИДЕО)

by
0 минути читање

ПСЖ слави неверојатна победа над Барселона од 4-0, а за приказната да биде уште поинтересна тука е фактот кој вели дека на денешен ден се родени Единсон Кавани и Анхел Ди Марија.

Ди Марија постигна два гола и беше играч на мечот, Кавани еднаш се запиша во листата на стрелците, каков роденденски ден.

По мечот во соблекувалната Кавани и Ди Марија добија торти, се славеше победата, се славеа родендените.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани