Македонија со две контролни средби во март

by
0 минути читање

Откако Македонија ги доби противниците во новото натпреварување под капата на УЕФА, Лига на нации, договорени се и две контролни средби во ФИФА терминот во март.

Договорени се тестови со Финска на 23 март, а четири дена потоа и со Азербејџан, истите ќе се одиграат на неутрален терен во Анталија (Турција).

Извор/Фото-вест: ffm.mk

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани