Лудило во Белград, Црвена Звезда поведе против Ливерпул! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Црвена Звезда
прва дојде до водство против Ливерпул во мечот од четвртото коло во групата „Ц“
од Лигата на шампионите, а стрелец на водечкиот гол за српскиот шампион е Паков
кој во 22. минута го матираше Алисон.

Марин упати доста
опасен центаршут во казнениот простор на гостите, а најдобро се снајде токму
напаѓачот на домаќините кој биеше умешно со главата за радост на гледалиштето.

Истиот фудбалер само шест минути подоцна донесе и дуплирање на водството на домаќините за барем засега, големо изненадување од оваа пресметка.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани