Кога Џиџи Буфон ќе го поздрави Филип Лам (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Капитенот на „Баварците“ оди во пензија, Филип Лам денеска го одигра
последниот натпревар и се збогува со фудбалот.

На адреса на Германецот стигнаа многу честитки, но вреди да се одбелжи онаа
на Џиџи Буфон.

Од една легенда на друга, голамнот на Јувентус рече: „Драг Филип, слушнав
дека откако го освои секој можен трофеј реши да се пензионираш. Сакам да ти
кажам дека ми беше чест да играм против тебе
.

„Секогаш беше одлучен, но во исто време фер. Ти посакувам многу среќа во
иднина. Чао од Џиџи
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани