Капитенот на Лестер: Не можам да поверувам, повторно го направивме невозможното!

by
1 минути читање

Лестер повторно е хит, овој пат без Раниери англискиот шампион направи ново изненадување, ја елиминираше Севиља им им се приклучи на Барселона, Баерн Минхен, Дортмунд, Јувентус и Реал Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

„Неверојатно. Не можам да поверувам. Ние сме нови во Лигата на шампионите, не очекував дека ќе стигнеме толку далеку, но еве сме“ – вели Вест Морган кој беше стрелец на првиот гол против Севиља.

Запрашан дали ова е една од најголемите ноќи во историјата на клубот, тој одговори: „Мора да е, не сум сигурен дали ќе се повтори пак, но сега го направивме тоа. Им докажавме на многу луѓе дека грешат и повторно го направивме невозможното“.

„Нека ни се падне било кој. Ова е фантастична ноќ за Лестер. Треба да уживаме во овој момент но да се фокусираме и на натпреварите во Премиерлигата“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани