Јуве за смешна сума го купиле Сари

by
0 минути читање

Сари имаше откупна клаузула во договорот со Челси од околу 6 милиони евра, но италијанските медиуми пишуваа дека Јувентус ќе го добие стратегот за помалку.

Сега „Тутоспорт“, весникот близок до Јувентус вели дека тие го купиле Сари за само еден милион евра.

Иако имаше уште две години од договорот со Челси, Сари реши да се врати во Италија и да стане тренер на Јувентус.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани