Гризман носи нови три бода за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Атлетико Мадрид води голема битка за задржување на четвртото место во Примера па трите бода од гостувањето кај Гранада изгледаа како неопходни за нив.

До победата дојдоа тешко и тоа благодарение на Антоан Гризман кој постигна гол во 84. минута од натпреварот.

Со победата Атлетико Мадрид се доближи на пет бода до третата Севиља која денеска киксна против Леганес играјќи само 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани