Гризман најави останување во Атлетико, Манчестер јунајтед разгледува други опции

by
1 минути читање

Изјава на Гризман која веројатно не сакаат да ја слушнат фановите на Манчестер јунајтед, фудбалерот вели дека нема причина зошто би го напуштил Атлетико Мадрид.

„Многу сум среќен тука и се разбира убавото време ми помага многу. Моите соиграчи се едни од најдобрите и имам тренер од највисока клса, па не гледам причина зошто би заминал“ – изјави Гризман за шпанските медиуми.

Доколку Мурињо не успее да го убеди Гризман да се пресели во Манчестер јунајтед, ќе се насочи кон други опции.

Се шпекулира дека Јунајтед се интересира за Дрес Мертенс од Наполи и за Килиан Мбапе од Монако.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани