Голем инцидент во Сплит, судијата бегаше од маскирано лице (ВИДЕО)

by
1 минути читање

И покрај големото обезбедување кое беше најавено за овој меч, еден навивач со фантомка на лицето и метална прачка во раката, успеа да влезе на теренот и да се стрча накај судијата.

Судијата успеа да избегна, никој не беше повреден, хулиганот беше уапсен и приведен од полицијата.

Натпреварот помеѓу Хајдук и Ријека каде што играат македонските репрезентативеци Ристовски и Жута, заврши без победник 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани