ФИФА ја прифати суспензијата на Рајола, таа ќе важи насекаде во светот

by
0 минути читање

ФИФА одлучи да ја прифати тримесечната суспензија од Италијанската фудбалска федерација за Мино Рајола па тој не смее да има агентски активности никаде во светот додека не му помине казната.

Суспензијата стапува на сила веднаш.

Рајола е агент на неколку големи фудбалски ѕвезди и останува да видиме на кој начин тие ќе бидат застапувани во наредните три месеци бидејќи дел од нив треба да направат трансфери.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани