Ѕвездите на Ливерпул одат на победа во Белград, но, најпрво ќе мораат да го минат овој тунел (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Белградска Црвена
Звезда тргна со реми без голови против Наполи на домашен терен во првото коло
од групата „Ц“ од Лигата на шампионите, а вечерва српскиот првак ќе има
исклучително тешка задача да стигне до нови бодови.

На популарната „Маракана“,
денес арената „Рајко Митиќ“ гостува големиот Ливерпул кој сигурно е огромен
фаворит во пресметката од четвртото коло која стартува со почеток од 18,55
часот.

Нема дилеми дека
тимот на Јирген Клоп ќе атакува на сигурна победа вечерва, но, најпрво ќе мора
да го помине овој тунел, кој, можеби ќе се сложите, делува и за момент
застрашувачки…

class="twitter-tweet" data-lang="en">

This is the tunnel the Liverpool
players will have to walk down to face Red Star Belgrade on Tuesday. pic.twitter.com/T8lJB9AqyI


Mootaz Chehade (@MHChehade) November
4, 2018

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани