Бабунски: Ова е само почеток на една светла иднина за Македонија

by
0 минути читање

Македонија утре со почеток од 20:45 го започнува настапот на Европското првенство во Полска, првиот противник е силната селекција на Шпанија.

„Самиот пласман на ова Европското првенство значи многу за нас, тоа донесе нешто многу посебно за целата наша земја и среќни сме што овој успех имаше позитивно влијание на илијадници луѓе во Македонија. Се надеваме дека поставивме база на која ќе почнеме да градиме една светла иднина за целата наша земја“ – изјави Давид Бабунски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани