Арсенал испратил понуда од 100 милиони евра за Мбапе!

by
0 минути читање

Дали Венгер откако не влезе во Лигата на шампионите сфати како функционира модерниот фудбал? Нетипично за Арсенал, клубот одвоил околу 100 милиони евра за понуда за еден фудбалер.

Францускиот весник вели дека Арсенал се приклучува во трката за Мбапе за кој интерес има од Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Без разлика дали ќе ја добие битката за Мбапе, Арсенал со оваа понуда покажува дека може да биде сериозен играч на трансфер пазарот и во текот на летниот преоден рок сериозно да го засили тимот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани