1xbet типови на денот: (20.05.17): Во последното коло во Франција се води жестока битка за опстанок

by
2 минути читање

Новата македонска онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес.

Лориен – Бордо 1X

Во Франција се игра последното коло од Лига 1, дури четири екипи се борат за останок. Еден од нив е и Лориен кој на домашен терен го пречекува Бордо. Лориен игра во променлива форма, но во финишот од сезоната е солиден, во последните три меча на свои терен има две победи и едно реми, и на последните три меѓусебни меча со Бордо на свое тло нема пораз. Ќе одат на победа, но можат и со бод да се спасат. Коефициентот на 1xbet.com за дупла шанса на Лориен е 1,52.

Хамбургер – Волфсбург над 2,5

Хамбургер и Волфсбург во директен дуел ќе го избегнуваат местото кое води во бараж дуелот за опстанок. Хамбургер е тимот кој мора да победи додека на Волфсбург му одговара и реми. Домаќините од првата минута ќе тргнат офанзивно, а доколку порано го отворат натпреварот се очекува да има многу голови, коефициентот на 1xbet.com за повеќе од 2,5 голови е 1,96.

Наполи – Фиорентина над 3,5

Во Италија има уште две кола до крајот на сезоната, Рома и Наполи водат голема битка за втората позиција која директно води во Лигата на шампионите. Наполи е во голема форма, нападот е ефикасен, во Торино во минатото коло победија со 5-0. И последниот натпревар на Фиорентина заврши со 5+, па се очекува голема ефикасност и на овој дуел. Коефициентот на 1xbet.com за повеќе од 3,5 голови е 1,78.

Зверев – Иснер 1

Александер Зверев важи за еден од тенисерите кои треба да ги наследат ѕвездите како Надал, Ѓоковиќ и Федерер. Неговата слава допрва доаѓа, а доказ за тоа е фантастичната форма во која игра. Денеска во полуфиналето се среќава со Иснер кој има одличен сервис, но и самиот пласман во полуфиналето во Рим за него е голем успех. Не веруваме дека Американецот може до финале, Александер Зверев е фаворит во овој дуел и очекуваме да ја оправда таквата улога. Коефициентот на 1xbet.com за победа на Зверев е 1,36.

Онлајн обложувалницата 1xbet.com ви нуди одлични коефициенти и многу игри на сите натпревари. Обложувај се од дома, обложувај се онлајн, обложувај се 24 часа во текот на денот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани