1xbet типови на денот: (19.05.17): Гранада 12 натпревари не знае за победа

by
2 минути читање

Новата македонска онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес.

ЦСКА Москва – Олимпијакос 1

ЦСКА Москва го брани трофејот од Евролигата, актуелниот шампион во полуфиналето ќе игра против Олимпијакос. Во регуларниот дел од лигата ЦСКА ги доби и двата натпревари, добра вест за нив е што ќе настапи и Милош Теодосиќ, па би било големо изненадување доколку не успеат да се пласираат во финалето. Коефициентот на 1xbet.com за победа на ЦСКА Москва е 1,40.

Фенербахче – Реал Мадрид 1

Фенербахче е домаќин на фајнл-фор турнирот и за противник го има Реал Мадрид кој на првото место го заврши лигашкиот дел од Евролигата. Фенербахче го победи Реал Мадрид во Истанбул оваа сезона, кошаркарите на Обрадовиќ одиграа одлични натпревари против Панатенаикос и се чини дека во одлична форма ќе влезат во денешниот дуел со кралскиот клуб. Со поддршка од навивачите и искуството на Обрадовиќ очекувањата се дека Фенербахче ќе помине во финалето. Коефициентот на 1xbet.com за победа на Фенер е 1,70.

Гранада – Еспањол 2

Гранада го пречекува Еспањол во првиот натпревар од последното коло во Примера. Домаќините на последните 12 натпревари во лигата имаат само едно реми и дури 11 порази и се убедливо најслабиот тим во Шпанија. Еспањол е на десетото место на табелата и со триумф во зависност и од другите резултати може да напредува уште две позиции. Гранада е преслаба за да бара нешто од дуелот со Еспањол. Коефициентот на 1xbet.com за победа на гостите е 1,81.

Лиферинг – Ватенс над 2,5

Во Австрија тимот на Лиферинг го пречекува Ватенс во меч на кој се очекува да има повеќе погодоци. На последните шест натпревари на Лиферинг биле постигнувани по три или повеќе голови, ефикасно е и на натпреварите на Ватенс, а така се очекува да биде и на нивниот денешен меѓусебен дуел. Коефициентот на 1xbet.com за повеќе од 2,5 голови е 1,43.

Онлајн обложувалницата 1xbet.com ви нуди одлични коефициенти и многу игри на сите натпревари. Обложувај се од дома, обложувај се онлајн, обложувај се 24 часа во текот на денот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани