Хаверц: Ќе бидам најголем фан на Тотнем!

by riste
1 минути читање

Каи Хаверц вели дека во вторник цел тим на Арсенал ќе навива за нивниот најголем ривал, Тотнем кој е домаќин на Манчестер Сити.

Арсенал дојде во интересна ситуација, се моли на вечниот ривал Тотнем да не загуби од Манчестер Сити за тие да можат да ја освојат титулата во Премиерлигата.

„Ќе бидам најголемиот фан на Тотнем во историјата во вторник. Сите ќе бидеме“, рече Хаверц.

Ќе биде интересно доколку Тотнем успее да не загуби од Манчестер Сити и му ја донесе титулата на Арсенал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани