Фудбалерите до 19 години ремизираа против Грузија

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Македонја до 19 години денес го одигра првиот од двата пријателски натпревари против Грузија и истиот го заврши без голови.

Македонија беше рамноправна на теренот, а на крајот средбата заврши без погодоци. Ремито за Македонија добива дополнително на значење ако се знае дека 15-тина минути игравме со играч помалку.

Во 78-минута исклучен беше Дарко Сековски. Фудбалерот на Македонија Ѓорче Петров помина само четири минути на теренот пред „поцрвене“.

Вториот натпревар кој се игра исто така во Тбилиси нашите фудбалери ќе го одиграат на 10-ти јуни.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани