Иван Тричковски се пресели во АЕЛ Лимасол

by 24 фудбал
1 минути читање

Иван Тричковски го промени клубот и по осум сезони во АЕК Ларнака ќе заигра за друг кипарски претставник.

Искусниот напаѓач потпиша едногодишен договор со АЕЛ Лимасол. 37-годишникот има изградено име за себе на Кипар, а тоа му донесе нов договор во нова средина.

За екипата на АЕК Ларнака Тричковски запиша вкупно 278 настапи во сите конкуренции. Ветеранот постигна 138 гола и беше миленик на навивачите, но по крајот на минатата сезона реши дека е време да замине.

И следната сезона Иван Тричковски ќе настапува во Шампионатот на Кипар, ама овојпат за екипата на АЕЛ Лимасол.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани