Де Брујне: Не сме фаворити против Франција

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалската репрезентација на Белгија ќе се судри со Франција во дербито на осминафиналната фаза на Европското првенство.

Во пресрет на таа дерби пресметка кратка најава даде капитенот на белгиската репрезентација, Кевин Де Брујне.

„Нема да бидеме фаворити против Франција, но знаеме дека на турнирот мора да играме најдобро. Среќен сум бидејќи се квалификувавме за осминафиналето. Заслуживме да победуваме. Почнавме лошо и добро се носевме со притисокот. Ефикасноста беше проблем, нападот не функционираше најдобро и покрај добрите шанси“, изјави Де Брујне.

Дуелот меѓу Франција и Белгија е закажан в понеделник во Дизелдорф, во терминот од 18:00 часот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани