Деби гол на Здравковски за Мадервел во најдобрата шкотска лига! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Македонскиот фудбалер, Давор Здравковски го постигна својот деби гол за Мадервел во гостинската победа на својот од 5-1 кај Рос Каунти.

Здравсковски кој веќе има сериозна минутажа во средниот ред на Мадервел, го постигна својот прв гол во најдобрата шкотска лига.

Во самиот финиш од натпреварот Здравсковски погоди по асистенција на Канаѓанецот Тео Бер.

За Македонецот ова беше 25. настап за Мадервел во шкотската лига оваа сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани