Ждрепка: Сега нека му ја мисли Лорис, Тотенхем е следниот противник на Челси

by
0 минути читање

Сините ги очекува лондонска пресметка против Тотенхем, а пак, Арсенал ќе игра против Манчестер сити.

И двата натпревара ќе се играат на Вембли, на 22 и на 23 април.

Полуфинале ФА Куп:

Челси – Тотенхем

Арсенал – Манчестер сити

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани