Среќата го посакала: Со голови во 95. и 96. минута фатил 50.000 фунти со влог од само 20 фунти (ФОТО)

by bojan
Морси

Еден обложувач од Лондон изминатиов викенд стигнал до убава заработка во обложувалница, погодил 15 натпревари со типот ГГ и уплата од 20 фунти ја претворил во добивка од речиси 50.000 фунти.

Обложувалницата „Ледброкс“ објави дека еден обложувач од Лондон изминатиов викенд го одиграл „ливчето на сезоната“.

Тој на 15 натпревари го ставил типот ГГ (давата тима постигнуваат гол) и со голема доза на среќа, уплатата од 20 фунти ја претворил во добивка од речиси 50.000 фунти.

Прилично било драматично на два натпревари, првиот е пресметката помеѓу Саутемптон и Ипсвич, кога гостите преку Морси стигнаа до 1-1 во 95. минута.

Вториот е дуелот помеѓу Рен и Ленс, гостите во 96. минута преку Нзола постигнаа гол исто така за 1-1. Тука имаше и неколку тензични минути за ВАР проверка, но за среќа на обложувачот, судијата покажа на центарот.

Обложувалницата Моцарт за сите нови играчи нуди огромен бонус, регистрирај се ТУКА и добиј бонус до 400 евра.