Откриени слики од новиот дрес на Челси, за прв пат изработен од Најк, промената е голема (ФОТО)

by
1 минути читање

На интернет се појавија слики од новиот дрес на Челси со кој сините ќе играат наредната сезона, за прв пат изработен од Најк.

Дресот е инспирација на тој кој Челси го имале пред 30 години, со линии во облик на „баклави“.

Како изгледаше дресот на Челси од 1987 до 1989:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани