Мурињо со солзи во очите: Ми недостасува фудбалот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По отказот од Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо се уште е без работа. Се очекуваше дека ова лето ќе му се врати на фудбалот, но не дочека понуда каква што посакуваше.

Португалецот не може да ужива без фудбалот, кажа дека му недостасува и се расплака.

„Едноставно уживав. Моментот кога отидов во професионалниот фудбал се случи кликот. Сега е сериозно, сериозна работа и беше сериозна работа досега. Нон стоп. И сега прекина, и наместо да уживам, не можам да уживам. Ми недостасува“, изјави Мурињо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани