Леонардо и Милан подготвуваат нова „бомба“ од 120 милиони евра?!

by
1 минути читање

„Росонерите“ планираат да донесат засилување за средниот ред, а Леонардо сака да приреди нова „бомба“ и целата е Сергеј Милинковиќ Савиќ од Лацио.

Клаудио Лотито бара преку 100 милиони евра за својата млада ѕвезда, и Милан има формула како да го задоволи првиот човек на „Бјанкочелестите“ но и правилата на УЕФА за Финансиски фер плеј.

Клубот од Сан Сиро е подготвен да одвои 40 милиони евра (или 20 милиони плус услугите на Џакомо Бонавентура) за едногодишна позајмица на СМС и следното лето со додатни 80 милиони евра во целост да го купи играчот.

Според Тутоспорт и Ла Стампа, два весника блиски до Јувентус кој исто така подолго време го мерка Србинот, Леонардо наскоро ќе се сретне со Матеја Кежман, агентот на Милинковиќ Савиќ.

Зделката воопшто не е лесна па Милан разгледува и други опции како Матео Ковачиќ од Реал Мадрид, и Адриен Рабио од ПСЖ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани