Курт Зума ја објаснува неговата поврзаност со Жан Клод Ван Дам (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Дефанзивецот на Челси, Курт Зума открива дека своето име го добил по улога на Жан Клод Ван Дам.

„Моите родители гледале филм во кој глумел Жан Клод Ван Дам“ – објаснува Зума.

„Тој ги убивал сите во филмот. Во тој филм неговото име било Курт. Тие рекле и нашето дете ќе го викаме Курт а како средно име ќе му додадеме Хепи бидејќи тој секогаш ќе биде среќен“.

Целосното име на дефанзивецот на Челси е Курт Хепи Зума. Филмот во кој Жан Клод Ван Дам игра како Курт е „Кикбоксер“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани