Гризман не ја доби „седумката“, таа сепак останува кај Кутињо (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Во шпанските медиуми се шпекулираше дека Барселона ќе му ја даде „седумката“ на Гризман која ја има Кутињо. И тоа беше сфатено како знак дека Бразилецот ќе замине.

Но веројатно не е така. Гризман ќе игра со бројот 17, а седумката останува да ја носи Кутињо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани