Елмас ги одигра првите минути во дресот на Наполи (ФОТО)

by
0 минути читање

Наполи одигра 3-3 против Кремонезе. Карло Анчелоти во 69. минута го пушти Елмас во игра. Тогаш резултатот беше 2-2.

Брзо по влегувањето на Елмас, Наполи поведе со 3-2, но потоа го пропушти водството.

Пред натпреварот Елмас со овации беше поздравен од навивачите на Наполи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани