Бизарната причина поради која Балотели ги пропушти првите минути од дуелот со Нант (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Италијанецот беше
во стартниот состав на Ница за дуелот со Нант, но натпреварот започна без
Марио Балотели на теренот.

Репрезентативецот
на „Аѕурите“ имаше проблем со копачките, поточно врвките биле премногу стегнати
и тој не се чуствувал комфорно.

Па на помош ги
повика луѓето од тренерскиот персонал, на кои им беше потребно 90 секунди да го
оспособат контроверзниот напаѓач да влезе во игра.

По крајот на
натпреварот, тренерот Лусијан Фавр истакна дека во неговата 40 годишна кариера
никогаш не видел вакво нешто.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани