Биабиана Штејнхаус стана првата жена која судела меч од Бундеслигата

by
0 минути читање

По шест години во втората Бундеслигата, Биабина Штејнхаус направи чекор напред и доби можност да суди во најсилната германска лига станувајќи првата дама која го направила тоа.

Мечот помина без ниту еден инцидент или контроверзен момент, додели само еден жолт картон.

Биабиана која работи како полицајка, во август му судеше на Баерн Минхен против Кемницер, меч во рамките од Купот на Германија.

Таа ја делеше правдата и во финалето на женската Лига на шампиони изминатата сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани