Барса почнала преговори со младата ѕвезда на Арсенал

by
1 минути читање

21 годишниот
Шпанец потекнува од младинската школа на Барселона па често се говори за негово
враќање на Камп Ноу.

Според денешното
издание на Спорт, преговорите се започнати, Барса веќе остварила контакт со агентите на Ектор
Бељерин, и тој е приоритетно засилување.

„Каталонците“ во
него гледаат долгорочно решение за десната бековска позиција и наслендик на
Дани Алвес.

Спорт додава дека
Барселона планира во април да седне на маса со Арсенал и е спремна да плати 40
милиони евра.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани