Рома со Јуриќ почна да победува, Кутроне и Белоти донесоа три бода за Комо (ВИДЕО)

by Стефан

Eкипата на Рома предводена од Иван Јуриќ полека почна да влегува во ритам и денеска славеше победа над Венеција со 2:1.

Рома одигра очајно во првото полувреме, па казната стигна во завршницата кога Похјанпало во 44. минута донесе преднсот за Венеција.

Во второто полувреме, „волчицата“ започна да игра нешто подобро, а со головите на Кристанте и Пизили дојде до пресврт и победа.

Рома со овој триумф дојде до девет бодови и деветтата позиција, Венција од друга страна е во зоната на испаѓање со четир ибода.

Комо во натпреварот кој се играше во истиот терми нсо 3:2 беше подобар од Верона. Головите за домаќините ги постигнаа Кутроне (два) и Белоти, додека за Верона стрелци беа Лазовиќ и Ламбурд.