24фудбал

Се подготвува терен за изненадувачки трансфер и враќање во Европа, Нејмар е во постојан контакт со Лапорта

Медиумите од Шпанија пишуваат за враќање на Нејмар во Барселона, напаѓачот е во постојан контакт со претседателот Жоан Лапорта и зделката може да се реализира летото во 2025 година.

Шпанија

Нејмар би можел повторно да го облече дресот на Барселона, тој е во постојан контакт со Жоан Лапорта и изразил желба да се врати на Камп Ноу.

Еден ваков трансфер би требало да се случи летото во 2025 година, кога ќе заврши соработката на Бразилецот со Ал Хилал.

Неколку работи се во полза на една ваква зделка, неговиот син Дави Лука и понатаму живее во Барселона со својата мајка, парите нема да бидат проблем откако Нејмар ќе заработи богатство во Саудиска Арабија, а во Барса, напаѓачот ќе ги има сите услови за да влезе во топ форма пред мундијалот во САД во 2026 година.

Но прашање е дали Нејмар со 33 години и склонос на повреди ќе биде правиот избор за проектот на „каталонците“.

Бразилецот во моментов се опоравува од тешка повреда на коленото, поради која сезоната предвреме му заврши уште во октомври месец.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.