24фудбал

Инзаги ја менува историјата, Интер никогаш немал подобар почеток на годината!

Интер синоќа ја растури Аталанта со 4-0 и запиша нова победа во Серија А која ги однесе чекор поблиску до Скудетото.

Италија

Интер во 2024 година има седум натпревари во Серија А и исто толку победи.

Нероазурите првпат во историјата победиле на сите седум натпревари на почетокот од една календарска година. Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.